Aktualny jadłospis

 

 

 

Żywienie dzieci opieramy na najwyższej jakości produktach spożywczych. Sami przygotowujemy posiłki z uwzględnieniem szczególnych upodobań dzieci oraz diet - alergie oraz żywienie wegetariańskie. Żywienie opieramy o warzywa , produkty pełnoziarniste, tłuszcze tłoczone na zimno, białe mięso.
Jadłospis opracowany jest przez dietetyka.

Nasza kuchnia posiada wszelkie wymagane pozwolenia  oraz wdrożony system  HACCP do prowadzenie zamkniętego żywienia zbiorowego. Wszystkie osoby posiadają ważne badania lekarskie oraz aktualną książeczkę badań sanepid.

W ramach czesnego - dzieci otrzymują śniadanie, obiad podzielony na oddzielnie serwowaną zupę i drugie danie oraz podwieczorek. Do dyspozycji dzieci przez cały czas w salach są woda i napój do picia. W okresie zimowym staramy się aby picie dla dzieci nie było zimne.

 
AKTUALNY JADŁOSPIS
 

 

 

 

 

 

 

20.08-24.08.2018 r. - tutaj

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1169/2011 udostępniamy wykaz składników alergizujących bądź wywołujących nietolerancje pokarmowe (zgodnie z art. 18-20 rozporządzenia nr 1169/2011, z uwzględnieniem informacji, o których mowa w art. 21 tego rozporządzenia)

 

ALERGENY – LEGENDA

 1. Zboża zawierające gluten
 2. Skorupiaki i produkty pochodne
 3. Jaja i produkty pochodne
 4. Ryby i produkty pochodne
 5. Orzeszki ziemne i produkty pochodne
 6. Soja i produkty pochodne
 7. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą)
 8. Orzechy
 9. Seler i produkty pochodne
 10. Gorczyca i produkty pochodne
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
 12. Dwutlenek siarki i siarczyny
 13. Łubin i produkty pochodne
 14. Mięczaki i produkty pochodne

* Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, wafle ryżowe, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy. 

 

 

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:

pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy.

 

UWAGA

Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza. Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

 

 

 

 

owocowe urodzinki w przedszkolu

Z uwagi na liczne alergie dzieci, ich diety i wykluczenia np. jaj, mąki pszennej, cukru, itp. prosimy aby tak chętnie przynoszone torty urodzinowe dzieci zamienić na różnorodne owoce, z których można będzie w przedszkolu ułożyć okrągły tort z urodzinowa świeczką. Zatem jeśli chcecie, Drodzy Rodzice ugościć dzieci w przedszkolu z okazji święta Waszego dziecka prosimy o owoce i urodzinową świeczkę. Pozostałe zasady celebrowania urodzinek pozostają bez zmian. Tutaj przypomnę, że zdjęcia z urodzinowej zabawy w przedszkolu będą na okres około miesiąca po uroczystości zawieszone na stronie internetowej przedszkola w Strefie Rodziców – informacje dla grupy- zdjęcia urodzinowe lub mogą być zgrane na dostarczony przez Państwa pend-driver. Więcej informacji u Pań Wychowawczyń.